КулЛиб - Скачать fb2 - Читать онлайн - Отзывы  

Габі Кьопп

RSS канал автора
Поделиться:


Габріела «Габі» Кьопп (нім. Gabriele «Gabi» Köpp; народилася 24 червня 1929, Шнайдемюль - 6 серпня 2010, Берлін) - німецький фізик.

26 січня 1945 року мати Габріели відправила її разом із старшою сестрою втікати від наступаючих частин Червоної армії. Товарний поїзд із втікачами був атакований танками і збитий з колії. Сестра Габріели зникла безвісти, а сама дівчина потрапила в руки радянських солдатів, які протягом 14 днів неодноразово її ґвалтували.
Cвернуть/развернуть текст
Габріела змогла втекти і через 15 днів знайшла свою матір у Гамбурзі. Мати заборонила дівчині розповідати про те, що трапилось із нею.
З 1955 року Габріела Кьопп вивчала фізику в Гамбурзькому університеті, в 1966 році отримала докторський ступінь. Темою її дисертації було протонне розсіювання. В 1977 році в Рейнсько-Вестфальському технічному університеті Аахена захистила роботу про електронно-позитронну анігіляцію, з 1986 року - позаштатний професор університету. В 1994 році вийшла на пенсію, але продовжувала академічну діяльність. В 1997 році написла підручник з квантової електродинаміки.
В 1992 році Кьопп опублікувала свою автобіографію, в якій переказала свою історію втечі і зґвалтування. В 2010 році книга була дещо перероблена і повторно опублікована. Нове видання, на відміну від старого, отримало широке поширення. Історик Міріам Ґебгардт порівняла спогади Кьопп з аналогічними публікаціями 1950-х років, відзнаіивши продемонстровану Габріелою «екзистенціальну сімотність та безпомічність жертв». Книга також була перекладена фінською, чеською та естонською мовою.
В 1999 році Кьопп переїхала в Берлін, де і померла. Урна з її прахом похована на цвинтарі Карлсгорста.Сортировать по:

Автор

Навіщо я народилась дівчинкою?
Книга - Габі  Кьопп - Навіщо я народилась дівчинкою? (fb2) читать без регистрацииВпечатления

Foggycat про Кьопп: Навіщо я народилась дівчинкою? (Историческая проза) в 20:39 (+03:00) / 08-12-2018

В настоящее время такие "освободители" орудуют в Донецке...

Рейтинг: -2 ( 1 за, 3 против).


MyBook - читай и слушай по одной подписке